Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2777
Title: Оцінка стану ендотоксинового гомеостазу і гемодинамічних розладів печінки під час інтенсивної хіміотерапії хрових на туберкульоз легень
Authors: Чопорова, Олександра Іванівна
Шевченко, Ольга Станіславна
Keywords: туберкульоз легень
середньомолекулярні пептиди
оксидантно-антиоксидантна система
внутрішньопечінкова гемодинаміка
Issue Date: 2012
Citation: Чопорова О. І. Оцінка стану ендотоксинового гомеостазу і гемодинамічних розладів печінки під час інтенсивної хіміотерапії хрових на туберкульоз легень / О. І. Чопорова, О. С. Шевченко // Мультидисциплінарний підхід – ключ до успішної терапевтичної науки та практики : матеріали науково-практичної конференції, Харків, 18 жовтня 2012 р. / ДУ “Інститут терапії імені Л. Т. Малої НАМН України”, Харківський національний медичний університет [та ін.]. – Харків, 2012. – С. 259.
Abstract: На підставі обстеження 154 хворих на ВДТЛ (вміст cередньомолекулярних пептидів, дієнових кон`югатів (ДК), малонового діальдегіду (МДА) та каталази (Кат) у сироватці крові та вивчення стану внутрішньопечінкової гемодинаміки за даними реовазогепатографії)встановлено, що суттєвим механізмом прогресування деструктивного ВДТЛ і погіршення функціональної здатності печінки є підвищення вмісту кінцевих продуктів перекисного окислення ліпідів – МДА, який корелював з ознаками активності туберкульозу: розповсюдженістю, деструкцією легень, бактеріовиділенням, рівнем ШОЄ крові (від r=0,25 до r=0,44; р<0,05) вже на початок лікування і функцією печінки протягом 1 місяця ( від r=0,-0,27 до r=-0,23). Рівні ДК, Кат, СМП до лікування майже не мали зв`язку з активністю туберкульозу, рівень СМП не перевищував подвійної норми. Виявлено два типи порушень внутрішньопечінкової гемодинаміки, які відображають активність туберкульозу, пов`язані з рівнем МДА та СМП сироватки крові і негативно впливають на єфективність лікування. Гіпокінетична дистонія судин печінки (ДСП) знижує ефективність лікування туберкульозу легень майже у 2 рази (р<0,05). Негативний вплив гіперкінетичної ДСП на репаративну здатність паренхими легень опосередкований зниженням синтетичної здатності гепатоцитів у стані ішемії і гіпоксії.
Description: Отримані дані є обґрунтуванням для вдосконалення індивідуального підходу щодо корекції наслідків розладу внутрішньопечінкової гемодинаміки і патофізіологічної дії ендотоксинів та ОАД під час проведення інтенсивної хіміотерапії хворих на ВДТЛ.
URI: https://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2777
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра фтизіатрії та пульмонології



Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.