Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/25720
Title: Панкреатобіліарна манометрія у профілактиці постманіпуляційного панкреатиту після ЕРХПГ
Other Titles: Панкреатобилиарная манометрия в профилактике постманипуляционного панкреатита после ЭРХПГ
Pancreatobiliar manometry in prophylaxis of post-manipulated pancreatitis after ERCPG
Authors: Лупальцов, Володимир Іванович
Ягнюк, Андрій Іванович
Скалій, Микола Миколайович
Котовщиков, Максим Сергійович
Keywords: гострий постманіпуляційний панкреатит
ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія
панкреатобіліарний манометр
Issue Date: 10-Jan-2020
Citation: Панкреатобіліарна манометрія у профілактиці постманіпуляційного панкреатиту після ЕРХПГ / В. І. Лупальцов, А. І. Ягнюк, М. М. Скалій, М. С. Котовщиков // Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука. – 2019. – Вип. 4 (88). – С. 12–16.
Abstract: Мета роботи. Зниження частоти виникнення гострого постманіпуляційного панкреатиту за рахунок використання панкреатобіліарного манометрії. Матеріали та методи. Запропонований пристрій реєструє тиск в загальній панкреатичній протоці при виконанні ЕРХПГ, який в режимі реального часу, за допомогою графічної кривої, відображає тиск в панкреатичній протоці. Так, при різкому «піковому» підйомі кривої, ситуацію розцінювали, як підвищення тиску в панкреатичній протоці, що було показанням до введення контрасту з меншою об'ємною швидкістю і проведення противопанкреатичної терапії. Ця методика була використана у 128 пацієнтів з 2013 по 2018 рр. Результати та обговорення. У хворих першої групи гострий постманіпуляційний панкреатит розвинувся у 21,8%, тоді як у пацієнтів другої групи, у яких профілактичні заходи гострого постманіпуляційного панкреатиту проводилися відразу після виявлення його ознак - у 6,3%. Клінічні симптоми гострого панкреатиту та амілолітична активність крові в групі, де застосовували методики манометричного контролю, спостерігалися рідше, ніж у групі порівняння. Висновок. При використанні розроблених методик манометричного контролю під час лікувально-діагностичних маніпуляцій на фатеровому сосочку, достовірно знижує ризик виникнення гострого постманіпуляціонного панкреатиту.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/25720
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра хірургії № 3Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.