Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/25432
Title: Залежність цитокінемії від клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у поєднанні з гіпертонічною хворобою
Authors: Капустник, Валерій Андрійович
Костюк, Інна Федорівна
Меленевич, Анастасія Ярославівна
Keywords: ХОЗЛ
гіпертонічна хвороба
інтерлейкін-18
інтерлейкін-10
Issue Date: 2018
Citation: Капустник В. А. Залежність цитокінемії від клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у поєднанні з гіпертонічною хворобою / В. А. Капустник, І. Ф. Костюк, А. Я. Меленевич // Медичні перспективи. – 2018. – Т. 23, № 3. – С. 41-46.
Abstract: ХОЗЛ – складне та гетерогенне захворювання як на клінічному, так і на біологічному рівні. Спираючись на сучасні уявлення про складність патогенезу ХОЗЛ та аналізуючи різноманітність перебігу захворювання в пацієнтів,доцільно враховувати особливості патобіологічних механізмів формування хвороби в кожному конкретному випадку. Russell D.W. та колеги (2016 р.) пропонують розглядати ХОЗЛ як гетерогенну патологію, що включає декілька форм захворювання з різними патофізіологічними механізмами, тобто ендотипів. Лікування хворих на ХОЗЛ повинно базуватися на біологічному підґрунті формування конкретного ендотипу. Agusti A. та колеги (2017 р.) також наполягають на виділенні підгруп хворих, ідентифікованних за допомогою перевірених біомаркерів. Таким чином, актуальним є виокремлення хворих на ХОЗЛ із подібними патобіологічними механізмами формування захворювання на підставі аналізу біомаркерів та виділення ендотипів ХОЗЛ.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/25432
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
МП 3 _2018_41-46.pdf284,17 kBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.