Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/17828
Title: Роль варіабельності гена рецептора вітаміну D (VDR) у прогнозуванні остеопенічних змін у хворих молодого віку на остеоартроз у поєднанні з ожирінням
Authors: Пасієшвілі, Людмила Михайлівна
Терешкин, Костянтин Ігорович
Keywords: остеоартроз
ожиріння
ген рецептору вітаміну D
Issue Date: 18-Oct-2017
Citation: Пасієшвілі Л. М. Роль варіабельності гена рецептора вітаміну D (VDR) у прогнозуванні остеопенічних змін у хворих молодого віку на остеоартроз у поєднанні з ожирінням / Л. М. Пасієшвілі, К. І. Терешкин // Український ревматологічний журнал. – 2017. – № 3 (69). – С. 70.
Abstract: Остеоартроз (ОА) розглядають як гетерогенну групу захворювань із метаболічною спрямованістю та структурними змінами, що відбуваються в різних тканинах суглоба. Провідну роль у розвитку та прогресуванні ОА відіграють спадкові фактори. Однак спроби зв’язати розвиток ОА з мутацією унікального гена не надали успіху. Водночас встановлено варіабельність гена рецептора вітаміну D (VDR) як при остеопорозі, так і ОА, особливо в розвитку остеофітів. Але не визнано впливу надмірної маси тіла та ожиріння на перебіг ОА з урахуванням генетичних аберацій. Означені викладки були підставою для проведення дослідження.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/17828
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
пасиешвили 2.pdfтези63,48 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.