Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/14348
Title: Поліморфізм i/d гена апф та а1166с гена рецептора 1-го типу до ангіотензиногену ii у хворих на артеріальну гіпертензію з супутніми метаболічними розладами
Authors: Журавльова, Лариса Володимирівна
Кулікова, Марія Валеріївна
Keywords: артеріальна гіпертензія
метаболічні розлади
поліморфізм гену
Issue Date: 2016
Citation: Журавльова Л. В. Поліморфізм i/d гена апф та а1166с гена рецептора 1-го типу до ангіотензиногену ii у хворих на артеріальну гіпертензію з супутніми метаболічними розладами / Л. В. Журавльова, М. В. Кулікова // Украинский кардиологический журнал. – 2016. – Додаток 3. – С. 41–42.
Abstract: Останнім часом артеріальна гіпертензія (АГ) все частіше реєструється в поєднанні з ожирінням, предіабетом, цукровим діабетом 2-го типу (ЦД 2-го типу). Відомо, що активація ренін-ангіотензинової системи (РАС), наявність надлишкової маси тіла є загальними ланками розвитку як АГ, так і супутніх метаболічних розладів. Проте, роль спадкових факторів у розвитку цих патологій досить неоднозначна. Тому, цікавим напрямком є вивчення поліморфізмів генів основних компонентів РАС у хворих на АГ з супутніми метаболічними розладами. Мета дослідження. Вивчити поліморфізм I/D гена ангіотензин-перетворюючого фермента (АПФ) та А1166С гена рецептора 1-го типу до ангіотензину II (AGTR1) у хворих на АГ з супутніми метаболічними розладами.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/14348
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Поліморфізм гена апф .pdf293,29 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.