DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >
Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1390

Название: Вивчення метаболізму кісткової тканини у хворих на вібраційну хворобу
Авторы: Капустник, Валерій Андрійович
Архіпкіна, Ольга Леонідівна
Ключевые слова: вібраційна хвороба
кісткова тканина
метаболізм
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Капустник В. А. Вивчення метаболізму кісткової тканини у хворих на вібраційну хворобу / В. А. Капустник, О. Л. Архіпкіна // Здоров'я працюючих : збірка матеріалів науково-практичної конференції, Донецьк, 8-9 листопада 2012 р. – Донецьк, 2012. – С. 127.
Аннотация: Порівняльна оцінка біохімічних показників метаболізму кісткової тканини у хворих на ВХ стала метою даного дослідження. Було обстежено 118 хворих на ВХ від дії локальної вібрації у клініці НДІ ГП та ПЗ ХНМУ. Серед обстежених ВХ І ступеня мали 52 особи, ІІ ступеня – 66 хворих. Групу контролю склали 30 здорових чоловіків. Дослідження вмісту вільного (ВОП) та пептиднозв’язаного оксипроліну (ПЗОП) у плазмі вивчали за методами П.Н.Шараєва та співав., загального кальцію - за допомогою набору реактивів фірми «Філісіт-діагностика» (Україна), магнію та фосфору – набори фірми PLIVA-Lachema (Чехія). У результаті дослідження встановлено, що співвідношення ПЗОП до ВОП при ВХ І ступеню склало 2,3, а при ВХ ІІ ступені – 3,15. Достовірні збільшення рівню кальцію та неорганічного фосфору спостерігалися при ІІ ступені ВХ. Дослідження вмісту магнію виявило прогресуюче зниження цього макроелементу. Таким чином, у хворих на ВХ спостерігаються зміни сполучнотканинного матриксу кістки та порушенні процеси її мінералізації, що свідчить про ремоделяцію кісткової тканини у обстежених осіб, які наростають у міру прогресування ВХ.
Описание: тези доповіді
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1390
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Kapustnik_2012_20.pdf1,97 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь