DSpace About DSpace Software DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра громадського здоров'я та управління охороною здоров'я і культурології >
Наукові праці. Кафедра громадського здоров'я та управління охороною здоров'я і культурології >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13865

Название: Медико-соціальне обґрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом
Авторы: Чумак, Любов Ігорівна
Ключевые слова: цукровий діабет
фактори ризику
діти
якість життя
прогнозування ризику
медична допомога
стандартизація
система управління якістю медичної допомоги
Issue Date: 29-Oct-2010
Библиографическое описание: Чумак Л. І. Медико-соціальне обґрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом : дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 – Соціальна медицина / Л. І. Чумак ; Харківський національний медичний університет. – Харків, 2010. – 226 с.
Аннотация: Дисертація присвячена обґрунтуванню оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом, яка спрямована на зниження рівня захворюваності та підвищення результативності медико-санітарної допомоги дітям. У комплексному соціально-гігієнічному дослідженні виявлено особливості стану здоров'я дітей з цукровим діабетом, встановлено наявність резервів удосконалення медичної допомоги, розроблено методику прогнозування ризику розвитку цукрового діабету у дітей раннього віку для удосконалення системи первинної профілактики захворювання. В результаті дослідження розроблена і адаптована до сучасних вітчизняних умов методика дослідження і оцінки якості життя дітей з цукровим діабетом, складена інформаційно-прогностична матриця, згідно з якою можливе прогнозування змін рівня якості життя в залежності від впливу певних чинників і обмежень. Досліджено та оцінено рівні якості життя дітей з цукровим діабетом на індивідуальному і популяційному рівнях. У дисертації досліджені особливості поширеності та фактори ризику розвитку цукрового діабету. Науково–обґрунтована, розроблена та впроваджена в практику охорони здоров’я оптимізована система управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом, що складається з двох взаємодоповнюючих моделей: структурно-функціональної та інформаційно-методичного забезпечення. Невід’ємними складовими запропонованої оптимізованої системи стали її якісно нові елементи – прогнозування ризику розвитку захворювання на доклінічній стадії, дослідження якості життя хворої дитини в динаміці та задоволеності якістю медичної допомоги, впровадження експертів для оцінки якості медичної допомоги. Запропонована оптимізація системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом передбачає стандартизацію, управління ресурсами, технологією та результатом для раціонального використання ресурсів охорони здоров’я.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13865
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра громадського здоров'я та управління охороною здоров'я і культурології
Дисертації. Соціальна медицина

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Чумак Л.И.dis 2010.pdf3,45 MBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyright

View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback