Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13598
Title: Результати лікування хворих на хронічну хворобу нирок, ускладнену мінерально-кістковими порушеннями на нирково-замісній терапії
Authors: Андон'єва, Ніна Михайлівна
Валковська, Тетяна Леонідівна
Keywords: хронічна хвороба нирок
мінерально-кісткові порушення
фосфорно-кальцієвий обмін
Issue Date: 26-May-2016
Citation: Андоньева Н. М. Результати лікування хворих на хронічну хворобу нирок, ускладнену мінерально-кістковими порушеннями на нирково-замісній терапії / Н. М. Андоньева, Т. Л. Валковська // Урология, андрология, нефрология – 2016 : материалы научно-практической конференции / под ред. В. Н. Лесового, И. М. Антоняна [и др.]. – Харьков, 2016. – С. 18–19.
Abstract: Широке впровадження в клінічну практику методів діалізу і трансплантації, що заміщають втрачену функцію нирок і є етапом терапії хронічної хвороби нирок (ХХН), істотно збільшують тривалість та покращують якість життя пацієнтів.Однак одним лише діалізом не можна компенсувати втрату численних функцій нирок, до яких відноситься їх участь в обміні фосфору і кальцію. Дослідження вмісту кальцію, фосфору в сороватці, рівня ПТГ, денситометричне дослідження у хворих на замісній нирковій терапії дозволяє не лише визначити стан фосфорно-кальцієвого обміну,а й контролювати адекватність призначеної терапії. Застосування препаратів вітаміну D і його активних метаболітів та солей кальцію дозволяє досягнути вірогідного зниження рівня паратиреоідного гормону та сприяє нормалізації фосфорно-кальцієвого обміну у більшості хворих.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13598
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра урології, нефрології та андрології імені професора А.Г. ПодрєзаThis item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.