Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12929
Title: Вплив дозованого фізичного навантаження на еластичність судин щурів-нащадків батьків-"курців"
Authors: Горбач, Тетяна Вікторівна
Юнусов, Володимир Юсупович
Кукушкіна, Марія Юрієвна
Щолок, Тетяна Сергіївна
Keywords: щури
тютюнопаління
аорта
стегнова артерія
еластин
колаген
фізичні навантаження
Issue Date: 2016
Citation: Вплив дозованого фізичного навантаження на еластичність судин щурів-нащадків батьків-"курців" / Т. В. Горбач, В. Ю. Юнусов, М. Ю. Кукушкіна, Т. С. Щолок // Вісник проблем біології і медицини. – 2016. – Вип. 1, т. 2 (127). – С. 77–82.
Abstract: Виявлено зниження вмісту еластину в аорті і в стегновій артерії новонароджених та 2-місячних щурят - нащадків батьків-«курців», що може стати причиною підвищеної жорсткості судин, особливо у випадку паління обох батьків. Під впливом фізичного навантаження як в аорті, так і в стегновій артерії значно підвищується вміст еластину, що призводить до зниження ( наближається до рівня контролю) співвідношення колаген/еластин в судинах 2-місячних щурят-нащадків батьків-«курців». Фізична активність може бути фактором корекції функціонального стану судин у дітей-нащадків батьків, які палять.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12929
ISSN: 2077-4214
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра біологічної хіміїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.