Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12525
Title: Гемодинамічні та метаболічні кореляції при артеріальній гіпертензії, поєднаній із цукровим діабетом 2 типу
Authors: Ковальова, Юлія Олексіївна
Шелест, Олексій Миколайович
Матвієнкова, А.В.
Шелест, Борис Олексійович
Ломакіна, Ольга Василівна
Keywords: артеріальна гіпертензія
цукровий діабет 2 типу
гемодинамічні показники
вуглеводний обмін
цитокіни
Issue Date: 10-Mar-2016
Citation: Гемодинамічні та метаболічні кореляції при артеріальній гіпертензії, поєднаній із цукровим діабетом 2 типу / Ю. О. Ковальова, О. М. Шелест, А. В. Матвієнкова, Б. О. Шелест, О. В. Ломакіна // Досягнення та перспективи експериментальної і клінічної ендокринології (П’ятнадцяті Данилевські читання) : матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, Харків, 10–11 березня 2016 р. : збірник тез / ДУ Інститут проблем ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського НАМН України, Харківський національний медичний університет, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України. – Харків, 2016. – С. 49.
Abstract: Мета. Вивчити гемодинамічні показники і взаємозв'язок стану вуглеводного обміну, рівнів цитокінів у хворих на артеріальну гіпертензію, поєднану з цукровим діабетом 2 типу. Висновки. Інсулінорезистентність та адаптивна гіперінсулінемія впливають на імунну систему і сприяють розвитку метаболічних і імунних порушень, більш виражених у хворих на артеріальну гіпертензію, поєднану з цукровим діабетом та підвищеним індексом маси тіла, які можуть безпосередньо брати участь у прогресуванні артеріальної гіпертензії і, можливо, атеросклерозу.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12525
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 2 і клінічної імунології та алергології ім. ак. Л.Т. Малої

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Тези Ковальова Ломакина.doc28 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.