Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/10327
Title: Залежність рівня обестатину у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2 типу від ожиріння
Authors: Табаченко, Олена Сергіївна
Keywords: артеріальна гіпертензія
цукровий діабет 2 типу
ожиріння
антропометричні показники
обестатин
Issue Date: 15-Apr-2015
Citation: Табаченко О. С. Залежність рівня обестатину у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет 2 типу від ожиріння / О. С. Табаченко // Внесок молодих вчених і спеціалістів у розвиток медичної науки і практики: нові перспективи : матеріали науково-практичної конференції з участю міжнародних спеціалістів, присвяченої Дню науки, Харків, 15 травня 2015 р. / ХНМУ, ДУ «Національний інститут терапії ім. Л.Т. Малої НАМН України". - Харків, 2015. - С. 83.
Abstract: Мета дослідження: проаналізувати вплив обестатину на масу тіла хворих з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу, а також оцінити характер зв’язків між антропометричними параметрами і обестатином у даної когорти хворих залежно від наявності або відсутності ожиріння. Висновки. У хворих з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу спостерігається зростання рівня обестатину, що з урахуванням його анорексичних властивостей, свідчить на користь існування компенсації у даної когорти хворих. Що стосується наявності ожиріння у поєднанні з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом 2 типу, зниження даного фактора у сироватці крові може розглядатись як дезадаптивна реакція, що може сприяти розвитку,підтримці та прогресуванню ожиріння.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/10327
Appears in Collections:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра внутрішньої медицини № 2 і клінічної імунології та алергології ім. ак. Л.Т. Малої

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Табаченко_тези.doc34 kBMicrosoft WordView/Open


This item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.