15. Дисертації

Permanent URI for this communityhttps://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/7

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Оптимізація діагностики та підходів до лікування хронічного болю у дітей з паралітичними синдромами
    (2023) Орлова, Наталя Василівна
    Дисертація присвячена оптимізації діагностики та підходів до лікування хронічного болю у дітей з паралітичними синдромами шляхом визначення поведінкових реакцій, добового рівня вільного кортизолу з сечею, відповіді на фізичну терапію. Об’єктом дослідження став хронічний біль у дітей. Клінічний матеріал представлено даними стану здоров’я 92 дітей віком від 11 місяців до 7 років. Серед них 57 хлопчиків та 35 дівчаток. Основна група включала 64 дітей з паралітичними сидромами, а саме: 38 дітей з паралітичними синдромами та хронічним болем, 26 дітей з паралітичними синдромами без болю. В якості групи контролю включено дані 28 практично здорових дітей. Для діагностики хронічного болю використовували клініко-анамнестичні дані, показники маси тіла, зросту, шкали оцінки болю NCCPC-R і r-FLACC, які демонструють поведінкові реакції та клінічні ознаки хронічного болю. Проводили визначення джерела болю за спеціально розробленим «Чек-листом», зміни психоемоційного стану батьків дітей з паралітичними синдромами за допомогою «Оригінального опитувальника для батьків/законних представників (опікунів)». Для поглибленого вивчення ранньої діагностики хронічного болю у дітей з паралітичними синдромами використовувати визначення добового рівня вільного кортизолу в сечі. Використовували непараметричні методи статистичної обробки матеріалу, аналіз Краскела-Уолліса, логістичний регресійний аналіз, ROC-аналіз та кросс-табулювання. Запропоновано нові підходи для оптимізації діагностики та лікування болю у дітей з паралітичними синдромами, що підвищує якість життя дітей з паралітичними синдромами та їх сім’ї.
  • Item
    Медико-соціальне обґрунтування моделі управління якістю життя дітей з ожирінням
    (2019) Помогайбо, Катерина Георгіївна
    Дисертаційна робота представляє результати комплексного медико-соціального дослідження поширеності, факторів ризику, якості життя та стану медичної допомоги дітям із ожирінням та надмірною вагою. Під час дослідження були розроблені методи прогнозування ризику виникнення зайвої ваги у дітей та підлітків, вивчення якості життя дітей з ожирінням, модель основних компонентів та прогностична матриця якості життя дітей з цією патологією. На основі результатів дослідження обґрунтовано та розроблено оптимізовану модель управління якістю життя дітей з ожирінням, яка складається з предметів, об’єкта управління, блоку наукового регулювання, ресурсного забезпечення та включає основні вказівки для вирішення проблеми. Визначено: мету, завдання, принципи запропонованої моделі, спрямованість основних стратегій та комплексних заходів щодо оптимізації якості життя дітей з ожирінням. Щоб підкреслити важливість розробленої моделі для системи охорони здоров’я, була відокремлена функціональна та оптимізована структура медичної допомоги дітям з ожирінням. Запропонована модель була оцінена експертами на належному рівні. Окремі компоненти моделі були введені в практику охорони здоров’я, що покращить якість життя та медичну допомогу для дітей з ожирінням.
  • Thumbnail Image
    Item
    Медико-соціальне обґрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом
    (2010) Чумак, Любов Ігорівна
    Дисертація присвячена обґрунтуванню оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом, яка спрямована на зниження рівня захворюваності та підвищення результативності медико-санітарної допомоги дітям. У комплексному соціально-гігієнічному дослідженні виявлено особливості стану здоров'я дітей з цукровим діабетом, встановлено наявність резервів удосконалення медичної допомоги, розроблено методику прогнозування ризику розвитку цукрового діабету у дітей раннього віку для удосконалення системи первинної профілактики захворювання. В результаті дослідження розроблена і адаптована до сучасних вітчизняних умов методика дослідження і оцінки якості життя дітей з цукровим діабетом, складена інформаційно-прогностична матриця, згідно з якою можливе прогнозування змін рівня якості життя в залежності від впливу певних чинників і обмежень. Досліджено та оцінено рівні якості життя дітей з цукровим діабетом на індивідуальному і популяційному рівнях. У дисертації досліджені особливості поширеності та фактори ризику розвитку цукрового діабету. Науково–обґрунтована, розроблена та впроваджена в практику охорони здоров’я оптимізована система управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом, що складається з двох взаємодоповнюючих моделей: структурно-функціональної та інформаційно-методичного забезпечення. Невід’ємними складовими запропонованої оптимізованої системи стали її якісно нові елементи – прогнозування ризику розвитку захворювання на доклінічній стадії, дослідження якості життя хворої дитини в динаміці та задоволеності якістю медичної допомоги, впровадження експертів для оцінки якості медичної допомоги. Запропонована оптимізація системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом передбачає стандартизацію, управління ресурсами, технологією та результатом для раціонального використання ресурсів охорони здоров’я.