DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Автореферати дисертацій >
Автореферати дисертацій. Стоматологія >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/868

Название: Прогнозування виникнення герпетичного та кандидозного стоматиту
Авторы: Томіліна, Тетяна Вікторівна
Ключевые слова: герпетичний стоматит
кандидозний стоматит
Дата публикации: 2004
Библиографическое описание: Томіліна Т.В. Прогнозування виникнення герпетичного та кандидозного стоматиту : автореф. дис. … канд. мед. наук: 14.01.22 – Стоматологія / Томіліна Т.В. ; Українська медична стоматологічна академія МОЗ України. - Полтава, 2004.
Аннотация: Дисертація присвячена вивченню факторів ризику та прогнозуванню виникнення хронічного рецидивуючого герпесу і хронічного кандидозного стоматиту. Встановлено, що найбільшу кількість діагностичної інформації щодо хронічного рецидивуючого герпесу та хронічного кандидозного стоматиту отримано за рахунок клініко-імунологічних даних (середнє групове значення для кандидозного стоматиту - 35,6%, а для герпетичного стоматиту – 20,1%). На другому місці – гігієнічні критерії (середнє групове значення для кандидозного стоматиту - 28,1%, а для герпетичного стоматиту – 18,1%). На третьому місці – анамнестичні фактори (середній груповий внесок яких склав для герпетичного стоматиту –22,3%, а для кандидозного стоматиту – 21,4%). Проведення оцінки клінічної активності стоматиту з використанням нашого винаходу дозволило встановити , що висока активність стоматиту характерна для 55,0±5,0% пацієнтів із кандидозним стоматитом і для 29,5±4,5% пацієнтів із герпетичним стоматитом (p<0,05), тоді як мінімальна активність захворювання встановлена в 36,5±4,8% пацієнтів із герпетичним стоматитом, що вірогідно (p<0,05) більше, ніж серед пацієнтів із кандидозним стоматитом (7,0±2,6%). Таким чином, потреби в лікувально – профілактичних заходах повинні бути індивідуалізовані і спрямовані на усунення факторів, що сприяють виникненню герпетичного і кандидозного стоматиту.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/868
Располагается в коллекциях:Автореферати дисертацій. Стоматологія
Наукові праці. Кафедра стоматології

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
АВТОРЕФЕРАТ Томилина.doc162 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь