Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/5878
Title: Зв’язок надмірної ваги та діастолічної дисфункції у хворих на цукровий діабет 2 типу
Authors: Журавльова, Лариса Володимирівна
Сокольнікова, Неля Володимирівна
Keywords: цукровий діабет 2 типу
ожиріння
Issue Date: 2014
Citation: Журавльова Л. В. Зв’язок надмірної ваги та діастолічної дисфункції у хворих на цукровий діабет 2 типу / Л. В. Журавлева, Н. В. Сокольнікова// Проблеми атеросклерозу як системної патології : матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, Харків, 20 березня 2014 р. / за ред. Г. Д. Фадеєнко [та ін.]. – Харків, 2014. – С. 49.
Abstract: Доведено, що цукровий діабет типу 2 є вагомим чинником розвитку ішемічної хвороби серця, хронічної серцевої недостатності та їх численних ускладнень. Більшість хворих на ЦД-2 мають надмірну вагу тіла або ожиріння. У свою чергу надмірне накопичення інтраабдомінальної жирової тканини також є фактором ризику серцево-судинної патології. Проте зв'язок між розвитком діастолічної дисфункції, як первинного ураження міокарду при ЦД-2, і надмірною вагою у хворих на ЦД-2 є недостатньо вивченим.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/5878
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.