Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/5146
Title: Імунозапальні чинники та лептинемія у хворих на стабільну стенокардію напруги з надмірною масою тіла
Authors: Ковальова, Юлія Олексіївна
Котелюх, Марія Юріївна
Цивенко, В.М.
Keywords: Імунозапальні чинники
лептинемія
стенокардія
надмірна маса тіла
Issue Date: Nov-2013
Citation: Ковальова О. Ю. Імунозапальні чинники та лептинемія у хворих на стабільну стенокардію напруги з надмірною масою тіла / Ю. О. Ковальова, М. Ю. Котелюх, В. М. Цивенко // Развитие науки в ХХI веке : сборник докладов медународной конференции, Донецк, 16 ноября 2013 г. – Донецк : Научно-информационный центр "Знание", 2013 – С. 169-172.
Abstract: Таким чином, аналізуючи зміни вмісту ФНП-α та інтерлейкін-4 у хворих на ІХС з різним перебігом стенокардії і наявністю ожиріння можна зробити висновок, що ожиріння у хворих на ІХС супроводжувалось підвищенням вмісту ФНП-α і зниженням протизапального ІЛ-4. Це підвищення вмісту в периферичній венозній крові для ФНП-α максимально виражено у хворих при дестабілізації стенокардії і достовірно зменшувалося у пацієнтів з надмірною масою тіла, залишаючись все ж таки підвищеним у хворих з ожирінням. Протизапальний цитокін ІЛ-4 знижувався однонаправлено тяжкості ФК стенокардії і поєднано з ожирінням. Таким чином, ССН у осіб з різною масою тіла відрізнялася виразністю порушень ліпідного обміну, особливо у хворих з підвищеною МТ, а також рядом особливостей метаболізму, зокрема підвищенням рівня гормону жиру лептину в сироватці крові обох статей.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/5146
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 2 і клінічної імунології та алергології ім. ак. Л.Т. Малої

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Ковальова Ю.О. нов.doc63 kBMicrosoft WordView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.