Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4867
Title: Спосіб доступу до груднино-ключично-соскоподібої ділянки зі збереженням цілісності груднино-ключично-соскоподібного м'яза
Authors: Куліш, Анатолій Семенович
Шиян, Денис Миколайович
Лютенко, Михайло Анатолійович
Нєдорезова, Вілена Олександрівна
Сухоносов, Роман Олександрович
Keywords: препарування
груднино-ключично-соскоподібний мяз
груднино-ключично-соскоподібна ділянка
Issue Date: 2013
Publisher: Крымский государственный медицинский университет им. С. И. Георгиевского
Citation: Спосіб доступу до груднино-ключично-соскоподібої ділянки зі збереженням цілісності груднино-ключично-соскоподібного м'яза / А. С. Куліш, Д. М. Шиян, В. О. Нєдорезова, М. А. Лютенко, Р. О. Сухоносов // Таврический медико-биологический вестник. - 2013. – Т. 16, № 1, ч. 2 (61). – С. 99-101.
Abstract: Для препарування судин та нервів у ГКС ділянці необхідно забезпечити максималь-ний доступ до цієї ділянки зі збереженням всіх анатомічних структур та її топографічних властивостей. Використані способи доступу до ГКС ділянки за В.М. Тонковим, Б.А. Долго-Сабуровим та О.Ю Роменським. Препарування ГКС ділянки названими способами не дозволяє зберегти у повному обсязі топографо-анатомічні зв'язки ГКС м’яза та судинних і нервових утворень, що його оточують. Нами розроблений спосіб доступу до ГКС ділянки зі збереженням ГКС м’яза для вивчення розташованих навколо нього судин і нервів, а також трикутників шиї. У порівняні з існуючими способами доступу до ГКС ділянки розроблений спосіб найбільш ощадливий та більш відповідає сучасним вимогам учбового процесу.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4867
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра анатомії людиниItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.