Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4020
Title: Гендерні та сімейні аспекти бронхолегеневої дисплазії у дітей
Authors: Сенаторова, Ганна Сергіївна
Логвінова, Ольга Леонідівна
Keywords: діти
бронхолегенева дисплазія
спадковість
Issue Date: 2013
Citation: Сенаторова Г. С. Гендерні та сімейні аспекти бронхолегеневої дисплазії у дітей / Г. С. Сенаторова, О. Л. Логвінова // Эксперементальная медицина. – 2013. – № 2 (59). – С. 115–119.
Abstract: Викладені сучасні погляди на етіологію бронхолегеневої дисплазії, проаналізовано гендерний ризик і сімейна схильність до розвитку даного захворювання. Визначена достовірно менша частота захворюваності на бронхолегенева дисплазію у дітей жіночої статі, що ймовірно обумовлено особливостями жіночого гормонального статусу. Доведений сімейний ризик розвитку пневмонії в неонатальному періоді та розвитку респіраторного дистрес- синдрому в періоді новонародженості у сибсів дітей, хворих на бронхолегенева дисплазію. Виявлена схильність до розвитку респіраторної патології в старшому віці у сибсів дітей з бронхолегеневою дисплазією доношених.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/4020
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра педіатрії № 1 та неонатологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.