DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб >
Наукові праці. Кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2730

Название: Якість життя пацієнтів з органічною та функціональною патологіями кишки на тлі остеохондрозу хребта
Авторы: Пасієшвілі, Людмила Михайлівна
Ключевые слова: хронічний коліт
синдром подразненого кишківника
остеохондроз хребта
якість життя
Дата публикации: 2011
Библиографическое описание: Пасієшвілі Л.М. Якість життя пацієнтів з органічною та функціональною патологіями кишки на тлі остеохондрозу хребта / Л.М. Пасієшвілі, А.Б. Андруша // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина. - 2011. - Випуск 40. – С. 125-128.
Аннотация: В статті наведені результати проведеного порівняльного аналізу якості життя пацієнтів з органічною (хронічний коліт) та функціональною (синдром подразненого кишки) патологією кишківника, яка перебігає на тлі остеохондрозу хребта. Обстежено 67 пацієнтів із хронічною патологіями кишківника на тлі ОХ. Якість життя пацієнтів визначали за допомогою загального опитувальника SF-36 та спеціального для гастроентерологічної патології опитувальника GSRS. У обстежених хворих виявлялося значне зниження показників якості життя за всіма шкалами як неспецифічного, так і специфічного опитувальників, що вказує на «внесок» як хронічного коліту й синдрому подразненого кишківника, так і остеохондрозу в погіршення якості життя хворих з даною патологією. Показано, що поєднання хвороб кишківника та остеохондрозу хребта негативно впливає на психологічний компонент здоров’я, обмежує соціальні контакти, знижує рівень спілкування, збільшує тривожні переживання і рівень депресії. Погіршення компонентів психологічного здоров’я більш виражено в групі хворих із синромом подразненого кишківника та остеохондрозом, ніж у пацієнтів з органічною патологією кишківника та остеохондрозом.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2730
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Якість життя пацієнтів.pdf1,16 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь