Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2178
Title: Корекція внутрішньопечінкової гемодинаміки і антиоксидантного статусу у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень при застосуванні аргініну глутамату
Authors: Шевченко, Ольга Станіславна
Чопорова, Олександра Іванівна
Степаненко, Ганнна Леонидівна
Слепченко, Надія Степанівна
Keywords: туберкульоз легень
аргінін глутамат
внутришньопечінковий кровотік
оксидантно-антиоксидантна система
перокисне окислення ліпідів
оксид азоту
Issue Date: 2012
Citation: Корекція внутрішньопечінкової гемодинаміки і антиоксидантного статусу у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень при застосуванні аргініну глутамату / О.С. Шевченко та ін. // Неінтенсивна інфузійна терапія у фтизіопульмонології та інших галузях медицини: Матеріали наукового симпозіуму (27-28 вересня 2012 року, Донецьк). – Донецьк, 2012. – С. 163-166.
Abstract: Представлена оцінка ефективності корекції стану оксидантно-антиоксидантної системи (ОАС) і показників реогепатографії при використанні гепатопротектору аргинину глутамату під час стандартної антимікобактериальної хіміотерапії у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень. Показано, що використання аргинину глутамату прискорює відновлення балансу АОС, нормализує кровотік у печінковій артерії, підсилює гемодинаміку у мікроциркуляторному руслі печінки і венозный відтік, попереджує развиток «венозно-капвлярного блоку». Використання аргинину глутамату у фтизіатрії патогенетично обгрунтовано: усуває фактори розвитку тканинної гіпоксії, забезпечує адекватну функціональному навантаженню гепатоцитів мікроциркуляцію.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2178
Appears in Collections:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фтизіатрії та пульмонологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.