Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2100
Title: Вплив інсуліноподобного фактору росту-1 на функціональний стан печінки у хворих з комор бідною патологією
Authors: Журавльова, Лариса Володимирівна
Огнєва, Олена Валентинівна
Keywords: інсуліноподібний фактор росту-1
коморбідна патологія
Issue Date: 2012
Citation: Журавльова Л. В. Вплив інсуліноподібного фактору росту-1 на функціональний стан печінки у хворих з коморбідною патологією / Л. В. Журавльова, О. В. Огнєва // Мультидисциплінарний підхід – ключ до успішної терапевтичної науки та практики : матеріали науково-практичної конференції, Харків, 18 жовтня 2012 р. / ДУ “Інститут терапії імені Л. Т. Малої НАМН України”, Харківський національний медичний університет. – Харків, 2012. – С. 83.
Abstract: Інсуліноподібний фактор росту-1 (ІФР-1) – соматомедин С, що утворюється, головним чином, печінкою у відповідь на рівень сотамотропного гормону та має потенціюючий вплив на проліферацію та диференціювання клітин всіх тканин, підсилює чутливість клітин до інсуліну, тим самим, поліпшує метаболізм глюкози. У деяких публікаціях ІФР-1 вказується як маркер стеатозу та стеатогепатиту. Необхідні подальші вивчення впливу цього показника на функціональний стан печінки та його участі в патогенезі неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) на фоні метаболічних порушень.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2100
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра внутрішньої медицини № 3 та ендокринологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.