DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії >
Наукові праці. Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2096

Название: Топографія ниркових пірамід верхнього кінця нирки людини зрілого та похилого віку
Авторы: Вдовіченко, Вячеслав Юрійович
Ключевые слова: нирка
піраміда нирки
топографія
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Вдовіченко В. Ю. Топографія ниркових пірамід верхнього кінця нирки людини зрілого та похилого віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 – нормальна анатомія / В.Ю. Вдовіченко; Харківський національний медичний університет МОЗ України. – Харків, 2012.
Аннотация: Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.01 – нормальна анатомія. – Харківський національний медичний університет МОЗ України. – Харків, 2012. Дисертація присвячена вивченню особливостей морфометрії, індивідуальної анатомічної мінливості та секторної координатної топографії ниркових пірамід верхнього кінця нирки людей зрілого та похилого віку. З урахуванням міжнародної вікової періодизації та застосуванням методів кількісної та описової анатомії, а також методу тривимірної комп’ютерної реконструкції досліджено 150 ізольованих нирок з метою відображення узагальнених вікових та індивідуальних анатомічних особливостей. Ниркові піраміди досліджували на зрізах кріопрепаратів нирок в горизонтальній площині. Досліджено кількість, форму, будову, встановлено межі та середні значення розмірів ниркових пірамід, що розташовані у верхньому кінці нирки. Проаналізовано секторну координатну топографію ниркових пірамід у залежності від їхнього розташування в системі топографо-анатомічних координат за М.П. Бурих. Розроблено топографічну класифікацію ниркових пірамід верхнього кінця нирки людини зрілого та похилого віку в залежності від розташування та по відношенню до малих ниркових чашечок верхнього кінця нирки. Проведено аналіз просторового розташування ниркових пірамід верхнього кінця нирки людей зрілого та похилого віку по відношенню до топографічних ниркових секторів та паралелей з точки зору індивідуальної анатомічної мінливості. Ключові слова: анатомія нирки, ниркові піраміди, секторна координатна топографія, тривимірна комп’ютерна реконструкція.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2096
Располагается в коллекциях:Автореферати дисертацій. Нормальна анатомія
Наукові праці. Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
aref Вдовиченко В.Ю..doc635 kBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь