Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20614
Title: Спостереження лімфоми Беркіта, ускладненої гострою кишковою непрохідністю у дитини
Authors: Давиденко, Вячеслав Борисович
Басилайшвілі, Юрій Валентинович
Штикер, Станіслав Юрійович
Keywords: лімфома Беркета
кишкова непрохідність
Issue Date: 15-May-2018
Citation: Басилайшвілі Ю. В. Спостереження лімфоми Беркіта, ускладненої гострою кишковою непрохідністю у дитини / Ю. В. Басилайшвілі, В. Б. Давиденко, С. Ю. Штикер // Інтерпретація казуїстичних випадків з точки зору клініко-морфологічної діагностики : матеріали науково-практичної конференції лікарів-інтернів та молодих вчених, м. Харків, 15 травня 2018 року. – Харків : ХНМУ, 2018. – С. 13–16.
Abstract: Практикуючий лікар у своїй роботі періодично зустрічається із захворюваннями, які йому недостатньо або взагалі невідомі. У таких випадках захворювання відносяться до рідкісних, або казуїстичних. До цих страждань віднесені захворювання, складові менше 5 % усіх уражень.Лімфома Беркіта зустрічається в дитячому віці рідко, переважно в країнах центральної Африки, Океанії, а також в Європі і США. Відомо про зв'язок лімфоми Беркіта з вірусом Эпстайна-Барра. У 30-40 % пацієнтів первинно процес виникає в черевній порожнині. У третини цих хворих спочатку вражається шлунково-кишковий тракт. Симптоматика, у більшості випадків, розвивається впродовж нетривалого часу. Описані поодинокі випадки виникнення ілео-цекальної інвагінації як ускладнення лімфоми Беркіта у дітей.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20614
Appears in Collections:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра дитячої хірургії та дитячої анестезіологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.