DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії >
Наукові праці. Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2055

Название: Анатомо-морфометричні особливості ниркових пірамід людини
Авторы: Шуба, Дмитро Григорович
Ключевые слова: нирка
людина
побудова
морфометрія
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Шуба Д.Г. Анатомо-морфометричні особливості ниркових пірамід людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.01 – нормальна анатомія / Д.Г. Шуба ; ХНМУ. - Х., 2012.
Аннотация: Дисертація присвячена вивченню анатомо-морфометричних особливостей ниркових пірамід нижнього кінця нирки людини зрілого та літнього вікових періодів. З урахуванням міжнародної вікової періодизації та застосування класичних та сучасних методів кількісної та описової анатомії, досліджено 89 ізольованих нирок людей зрілого та літнього вікових періодів з метою відображення узагальнених вікових та анатомічних особливостей ниркових пірамід. Ниркові піраміди досліджували на горизонтальних плоскопаралельних зрізах ізольованих нирок людей. За допомогою запропонованої робочої класифікації ниркових пірамід нижнього кінця нирки людини за їх розташуванням у паренхімі відносно серединної осі нирки. Досліджено кількість ниркових пірамід у нижньому кінці нирки, встановлено межі значень діаметрів їх основ, висот та об'ємів та їхні середні показники. Проаналізовано морфометричні особливості ниркових пірамід нижнього кінця нирки, зокрема їх об'ємів, у залежності від вікової періодизації та типу будови чашечково-мискового комплексу нирки. Ключові слова: анатомія нирки, ниркові піраміди, чашечково-мисковий комплекс, екскреторний сектор.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/2055
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра клінічної анатомії та оперативної хірургії
Автореферати дисертацій. Нормальна анатомія

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
aref Шуба Д.Г..doc2,03 MBMicrosoft WordПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь