DSpace About DSpace Software DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра фізіології >
Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20411

Название: Значення рефлексу мигання у фізіології зорового аналізатору студенток – медиків
Авторы: Маслова, Ю.І.
Тіщенко, М.О.
Ключевые слова: зоровий аналізатор
рефлекс мигання
Issue Date: 16-May-2018
Издатель: Харківський національний медичний університет
Библиографическое описание: Маслова Ю. І. Значення рефлексу мигання у фізіології зорового аналізатору студенток – медиків / Ю. І. Маслова, М. О. Тіщенко // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : V Всеукраїнська наукова конференція студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2018 р. / ред. колегія: Д. І. Маракушин [та ін.]. – Харків, 2018. – С. 63.
Аннотация: У нашому дослідженні частота рефлексу мигання у студенток - медиків перевищує середньостатистичну норму у 2 рази, що розцінюється як подразнене мигання. Вочевидь, це викликано в умовах навчального процесу функціональним перенапруженням периферійної частини зорового аналізатору. При цьому збільшення частоти мигань зберігає фізіологічний стан кон'юнктиви і оберігає її від пересихання та запалення, а також загострює зорове сприйняття. Важливим є і збільшення часу затемнення сітківки у період неспання, що в умовах напруженого зору забезпечує об'єктивну відповідність фотохімічних реакцій у сітківці.
Описание: Фізіологічне здійснення зорової функції неможливо без об'єктивного сполучення і координації сенсорної, окорухової, аккомодаційно - фоторецепторної та функції мигання зорової системи. Така безліч рефлекторних реакції, в умовах їх сполучення, здійснюється більше 30 ділянками мозку [Григорян М.Б., 2015]. Серед всіх реакцій важлива роль в здійсненні зорової функції відводиться миганню. Це обгрунтовується тим, що у форматі здійснення мигання, якє сприяє зволоженню рогівки ока слізною рідиною і попереджає її висихання, відбувається і обнулення попередньої зорової інформації та переналаштування зорової сенсорної системи на сприйняття нового об'єкту[Солдатова А.М., 2016]. Проте в умовах мигання відбувається короткочасне припинення освітлення сітківки. Мета дослідження. Була зроблена спроба, в період неспання, досліджувати тривалість повного затемнення сітківки, яке створюється миганням.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/20411
Appears in Collections:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Конф.тези-18-Маслова, Тищенко.pdf630,64 kBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyright

View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback