Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18873
Title: Мікроперкутанна лазерна нефролітотрипсія та екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія у лікуванні хворих на нефролітіаз
Authors: Савенков, Володимир Ілліч
Гарагатий, Ігор Анатолійович
Ємець, Дмитро Олексійович
Левченко, Дмитро Анатолійович
Keywords: мікроперкутанна лазерна нефролітотрипсія (мікро-ПНЛ)
екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія (ЕУХЛ)
Issue Date: 5-Oct-2017
Citation: Мікроперкутанна лазерна нефролітотрипсія та екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія у лікуванні хворих на нефролітіаз / В. І. Савенков, І. А. Гарагатий, Д. О. Емець, Д. А. Левченко // Урологія, андрологія, нефрологія – 2017 : матеріали ювілейної науково-практичної конференції / під ред.: В. М. Лісового, І. М. Антоняна [та ін.]. – Харків, 2017. – С. 279–281.
Abstract: Нефролітіаз посідає одне з провідних місць у структурі урологічної захворюваності. Екстракорпоральна ударно-хвильова літотрипсія (ЕУХЛ) є кращим варіантом лікування для більшості ниркових каменів через її неінвазивність та низьку вірогідність розвитку ускладнень, можливість проведення в амбулаторних умовах. Однак для конкрементів, що локалізовані у нижній чашці та каменів розміром більше 2 см великої щільності, ефективність ЕУХЛ значно нижча. У цих випадках ефективність стандартної перкутанної нефролітотрипсії (ПНЛ) значно вища, але разом з цим збільшується інвазивність, травматичність, рівень операційного та анестезіологічного ризику. ЕУХЛ є неінвазивним методом та найбільш раціональною процедурою при використанні у хворих на нефролітіаз з конкрементами розміром ≤ 1,5 см та щільністю <1000 HU. Ультра-міні ПНЛ є новим малоінвазивним методом контактної літотрипсії з низьким рівнем ускладнень, що є найбільш доцільним у пацієнтів з конкрементами <1,5см, щільністю >1000 HU, з локалізацією у нижній нирковій чашці та у випадках неефективності ЕУХЛ. Індивідуальний підхід у виборі методу літотрипсії залежно від розміру, локалізації конкременту, його щільності, анатомії чашково-мискової системи дає змогу підвищити рівень досягнення стану «stone free».
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/18873
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра урології, нефрології та андрології імені професора А.Г. Подрєза

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
7.3 Микро-ПНЛ и ЭУВЛ.pdf273,41 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.