Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16508
Title: Вмирання і смерть у життєвому просторі сучасноі людини
Authors: Карпенко, Катерина Іванівна
Keywords: життєвий простір
невиліковно хворий пацієнт
паліативна медицина
хоспіс
Issue Date: 2017
Citation: Карпенко К. І. Вмирання і смерть у життєвому просторі сучасноі людини / К. І. Карпенко // Реабілітація та паліативна медицина. – 2016. – № 2. – С. 90-95.
Abstract: Вимоги паліативної допомоги істотно поглиблюють поняття «життєвий простір людини», артикулюючи і захищаючи фізичні, соціальні, психологічні та духовні складові якості життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням і членів його сім’ї. Життєвий простір є формою існування і необхідною умовою соціалізації та соціальної підтримки невиліковно хворої людини. Тут відбувається її ре-соціалізація (відновлення втрачених через хворобу соціальних якостей). Потенціал сім’ї як основи соціальності, а також внесок громадянського суспільства є значущими для вирішення проблеми. Система сучасних суспільних цінностей значною мірою обумовлена ринковими інтересами. Саме тому гуманітарна концепція облаштування соціального простору для тяжкохворих людей потребує пропаганди і впровадження в практику повсякденності за підтримки державних структур.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16508
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра філософіїThis item is protected by original copyrightItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.