Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16399
Title: Міжпівкульова асиметрія та її залежність від інтенсивності навантаження
Authors: Булинін, В.О.
Булиніна, Оксана Дмитрієвна
Шенгер, Світлана Володимирівна
Григоренко, Надія Валентинівна
Keywords: ліворукість
праворукість
міжпівкульова асиметрія
Issue Date: 16-May-2017
Publisher: Харьковский национальный медицинский университет
Citation: Міжпівкульова асиметрія та її залежність від інтенсивності навантаження / В. О. Булинін, О. Д. Булиніна, С. В. Шенгер, Н. В.Григоренко // Фізіологія – медицині, фармації та педагогіці: актуальні проблеми та сучасні досягнення : матеріали IV Всеукраїнської наукової конференції студентів та молодих вчених з фізіології з міжнародною участю, Харків, 16 травня 2017 р. – Харків : ХНМУ, 2017. – С. 35–36.
Abstract: Вчення про функціональну асиметрію мозку переживає період інтенсивного розвитку, проте в лі- тературі поки немає єдиної думки про походження функціональної асиметрії мозку. Більшість авторів вважає ліворукість, а, отже, і праворукість, спадковою ознакою, оскільки ліворукі люди частіше наро- джуються в сім'ях ліворуких. Сімейна ліворукість відзначена у 72 % ліворуких чоловіків і 78 % лівору- ких жінок. Навіть якщо обоє батьки лівші, є тільки 26 % шансів дитини бути лівшею. Деякі автори звер- тають увагу на можливість ліворукості при ранньому порушенні кровообігу в лівій півкулі, зазначеному в анамнезі 41 % лівшів і амбідекстрів, і лише у 22 % правшів. P. Bakan називає таку ліворукість пато- логічною. P. Bakan вважає, що ліворукість має чисто патологічне походження внаслідок родових травм. Інші автори враховують як патологічні, так і спадкові чинники, розрізняючи, таким чином, пато- логічну і генетичну ліворукість.
Description: Вивчення особливостей механізмів загальної стійкості до фізичних навантажень, залежно від стану функціональної асиметрії людини має велике значення тому, що робить більш ефек- тивною і цілеспрямованою профілактику дезадаптаційних порушень.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/16399
Appears in Collections:Наукові роботи молодих вчених. Кафедра фізіології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
23 - Булинін В.О., Булиніна О.Д..pdf327,61 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.