DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >
Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1630

Название: Клінічні аспекти ішемічної хвороби серця в поєднанні з силікозом у робітників машинобудування
Авторы: Капустник, Валерій Андрійович
Братусь, Валентина Миколаївна
Ключевые слова: силікоз
ішемічна хвороба серця
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Капустник В. А. Клінічні аспекти ішемічної хвороби серця в поєднанні з силікозом у робітників машинобудування / В. А. Капустник, В. М. Братусь // Сучасні проблеми атеросклерозу : матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю, Одеса, 11 квітня 2012 р. / ОНМУ. – Одеса, 2012.
Аннотация: Однією з клінічних форм атеросклеротичного ураження коронарних артерій є ішемічна хвороба серця (ІХС), яка займає перше місце за розповсюдженістю, летальністю та зниженням працездатності населення. Не зважаючи на сторічну історію дослідження розвитку та перебігу ІХС, багато аспектів цього питання у робітників промислових підприємств і досі лишаються маловивченими. Зокрема, існує обмаль відомостей щодо особливостей перебігу ІХС у осіб із супутнім силікозом, що й обумовило актуальність дослідження. Метою роботи стало удосконалення діагностики ІХС у поєднанні з силікозом на підставі вивчення особливостей перебігу коморбідної патології. Матеріал і методи. В умовах клініки НДІ гігієни праці та профзахворювань ХНМУ обстежено 52 робітника машинобудівних підприємств у постекспозиційному періоді, 27 — з поєднанням ІХС (стабільної стенокардії напруження, I-II ФК та дифузного кардіосклерозу) та силікозу і 25 пацієнтів групи порівняння з ІХС. Середні вік — 57,6±5,84 років, «пиловий» стаж — 24,1±2,5 років. Обстеження проведено згідно галузевим стандартам. Результати та обговорення. При поєднаному перебігу ІХС та силікозу а встановлено клінічну атиповість ІХС із більшою частотою безбольових форм, раннім розвитком серцевої недостатності. Виявлено більшу тяжкість перебігу сполученої патології (більші частоту та стадію серцевої недостатності, функціональний клас стенокардії, ступінь легеневої недостатності). Вірогідно, серед численних спільних патогенетичних факторів певне значення в формуванні ІХС при силікозі мають імунозапальні й метаболічні зміни. Вивчення їх через призму ерготропної та трофотропної функцій організму може слугувати патогенетичним обґрунтуванням ранньої діагностики та вибору оптимальних підходів до лікування цієї коморбідної патології, що становить перспективу подальших досліджень.
Описание: тези доповіді
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1630
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Kapustnik_2012_025.pdf49,57 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь