Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/14105
Назва: Артеріальна гіпертензія та ожиріння у хворих похилого віку
Автори: Питецька, Наталя іванівна
Теми: артеріальна гіпертензія
похилий вік
спосіб життя
Дата публікації: 2016
Бібліографічний опис: Питецька Н. І. Артеріальна гіпертензія та ожиріння у хворих похилого віку / Н. І. Питецька // Проблемы старения и долголетия. – 2016. – Т. 25, № 1. – С. 98–104.
Короткий огляд (реферат): Проблема надлишкової ваги та ожиріння і їх ролі у формуванні кардіоваскулярного ризику є актуальною, особливо у людей похилого віку. Встановлено, що частота розвитку артеріальної гіпертензії (АГ) при ожирінні становить 75% і зростає у всіх вікових групах, що в значній мірі пов’язано зі способом життя, для якого характерні дефіцит рухової активності і надзвичайно калорійне харчування. Мета нашого дослідження – визначення особливостей ожиріння у хворих на АГ похилого віку. Обстежено 74 пацієнта з АГ від 60 до 74 років, серед яких було 62 жінки і 12 чоловіків. Всім хворим проведено комплексне клінічне обстеження з визначенням антропометричних показників та основних модифікованих факторів ризику. За результатами проведеного дослідження 85,1% хворих на АГ мали надлишкову масу тіла та ожиріння, але жінки асоціювалися з ожирінням, тоді як чоловіки – з надлишковою масою тіла. У обстежених хворих переважав андроїдний тип розподілу жирової тканини, домінувала низька фізична активність, зловживання повареною сіллю, низький вміст у раціоні харчування свіжих фруктів, овочів, риби та уподобання до вживання жирних, м’ясних та солодких кондитерських і хлібобулочних виробів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/14105
Розташовується у зібраннях:Наукові праці. Кафедра пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Pytetska.docx54,37 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.