DSpace About DSpace Software DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра екстреної та невідкладної медичної допомоги, ортопедії та травматології >
Наукові праці. Кафедра екстреної та невідкладної медичної допомоги, ортопедії та травматології >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13853

Название: Клініко-анатомічна характеристика ушкоджень опорно-рухової системи у постраждалих, яким на стаціонарному етапі надається медична допомога в умовах притрасової районної лікарні
Авторы: Березка, Микола Іванович
Суханов, Володимир Вікторович
Ключевые слова: політравма
ушкодження опорно-рухового апарату
притрасова лікарня
Issue Date: Sep-2016
Библиографическое описание: Березка М. І. Клініко-анатомічна характеристика ушкоджень опорно-рухової системи у постраждалих, яким на стаціонарному етапі надається медична допомога в умовах притрасової районної лікарні / М. І. Березка, В. В. Суханов // Травма. – 2016. – Т. 17, № 3. – С. 43–47.
Аннотация: Метою дослідження було вивчення клініко-анатомічних характеристик ушкоджень опорно-рухової системи у постраждалих, яким на стаціонарному етапі була надана медична допомога в умовах притрасової районної лікарні. Матеріла та методи. Розглянуто 298 випадків ушклджень опорно-рухового апарату у 111 постраждалих із політравмою внаслідок ДТП, яким надавалася допомога в умовах притрасової районної лікарні міста Ізюма. Усіх постраждалих було розподілено на групи за локалізацією ушкоджень опорно-рухової системи. Дослідження та порівняння показників проводили в контрольованих рандомізованих групах, сформованих за ознакою результату перебігу травматичного процесу та характеристикою ушкодження. Розрахунки проводилися відповідно до критеріїв та вимог доказової медицини, тому всі положення та висновки знаходяться в межах поля вірогідності. Результати. Виявлено, що найбільш часто у хворих, які вижили, зустрічається ушкодження проксимального відділу нижньої кінцівки. У хворих, які померли, найбільш часто зустрічається ушкодження проксимального відділу верхньої кінцівки. Найбільший ризик виникнення летального наслідку перебігу травматичного процесу виникає при ушкодженні хребта. Висновки. Проведений поліхоричний аналіз даних довів,що між ознакою характеру ушкоджень опорно-рухової системи та результатом перебігу травматичного процесу існує позитивний, помірний і вірогідний зв’язок (ɸ2 = 0,087; C = 0,283; Χ2 = 25,926), а викладене вище положення знаходиться в межах поля вірогідності.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/13853
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра екстреної та невідкладної медичної допомоги, ортопедії та травматології

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Клініко-анатомічна характеристика.pdf221,26 kBAdobe PDFView/Open


This item is protected by original copyright

View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2010  Duraspace - Feedback