DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >
Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1340

Название: Гемодинамічні аспекти хронічного легеневого серця у робітників пилових професій машинобудування
Авторы: Костюк, Інна Федорівна
Балагова, Людмила Павлівна
Маслова, Євгенія Павлівна
Скіба, Тетяна Вікторівна
Ключевые слова: хронічне легеневе серце
пилова патологія
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Гемодинамічні аспекти хронічного легеневого серця у робітників пилових професій машинобудування / І. Ф. Костюк, Л. П. Балагова, Є. П. Маслова, Т. В. Скіба // Щорічні терапевтичні читання: оптимізація профілактики, діагностики та лікування в клініці внутрішніх хвороб : матеріали наук.-практ. конф. (19-20 квітня 2012 р., Харків) / ДУ Ін-т терапії ім. Л. Т. Малої НАМН України, Харк. нац. мед. ун-т, Каф. внутрішньої медицини №1 та клінічної фармакології та ін. – Харків, 2012. – С. 123.
Аннотация: В різних регіонах України щороку реєструється від 6 до 15 тисяч професійних захворювань, значну частину яких складає пилова патологія системи органів дихання. Первинні коніогенні процеси, що відбуваються у бронхолегеневому апараті, патогенетично тісно пов’язані з вторинними порушеннями у серцево-судинній системі, перш за все формуванням хронічного легеневого серця (ХЛС). В умовах стаціонару клініки НДІ гігієни праці та профзахворювань Харківського національного медичного університету було обстежено 121 хророго на пилову патологію легенів з хронічним легеневим серцем: 20 пацієнтів з пиловим бронхітом (ПБ), 57 хворих на ХОЗЛ першої (14 хворих) та другої (43 хворих) стадій, 22 хворих на силікоз першої стадії, 22 хворих на пневмоконіоз електрозварників (ПК). Параметри легеневої гемодинаміки оцінювалися доплер-ехокардіографічно за допомогою ехокардіографа LOGIQ-400 (General Electric Healthcare, США). Вивчення стану гемодинаміки у обстежених пацієнтів показало односпрямованість зрушень, що проявлялося у зміні лінійних розмірів правого шлуночка (ПШ). Гіпертрофію міокарда ПШ встановлено у всіх обстежених пацієнтів: товщина передньої стінки правого шлуночка (ТПС ПШ) в середньому склала 6,2±0,51 мм. Звертає на себе увагу вірогідно більша ТПС ПШ при ХОЗЛ порівняно з іншими нозологічними групами. У обстежених хворих визначалося підвищення середнього тиску в легеневій артерії (СерТЛА), збільшення часу правошлуночкового передвигнання (РЕР) та зменшенням періодів правошлуночкового вигнання (ЕТ) і часу досягнення максимальної швидкості кровотоку (АТ), що є характерним для гіперволемії малого кола кровообігу. Разом з тим, визначалося зниження коефіцієнту АТ/ЕТ як маркера легеневої гіпертензії і підвищення РЕР/ЕТ, що може свідчити про зниження еластичності міокарду і перевантаження шлуночка об’ємом. Встановлено структурні й гемодинамічні зміни, характерні для хронічного легеневого серця, у хворих з пиловою патологією легенів. Перспективою подальших досліджень є вивчення безпосередніх імунозапальних, метаболічних механізмів розвитку гемодинамічних порушень при пиловій патології легенів.
Описание: тези доповіді
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1340
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Kostyuk_2012_005.pdf96,64 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь