Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12035
Title: Формування остеопенічного синдрому у хворих на хронічний некалькулезний холецистит із супутньою гіпертонічною хворобою
Authors: Карая, Олена Володимирівна
Keywords: остеопенічний синдром
хронічний некалькулезний холецистит
гіпертонічна хвороба
остеопения
Issue Date: 2015
Citation: Карая О. В. Формування остеопенічного синдрому у хворих на хронічний некалькулезний холецистит із супутньою гіпертонічною хворобою / О. В. Карая // Українский журнал медицини, біології і спорту. – 2015. – № 1. – С. 84–95.
Abstract: Перебіг ХНХ супроводжується змінами кальцієвого обміну, які виявляються гіпокальціємією та його нагромадженням у жовчі. ГХ у хворих на ХНХ посилює зміни в обміні кальцію, що можна розглядати як один із негативних патогенетичних механізмів за такого поєднання хвороб. Зміни в кальцієвому обміні у хворих на ХНХ мають зворотну кореляцію із холато-холестериновим коефіцієнтом, особливо в разі гіпомоторного типу дискінезії, що можна використовувати як індикатор розвитку калькульозного холециститу. Зміни в гомеостазі кальцію у хворих на ХНХ має вплив на процеси мінералізації кісток, що призводить до розвитку остеопенічного синдрому і потребує корекції в лікуванні даних хворих.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/12035
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хворобItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.