DSpace О системе DSpace DSpace
 

Repository KhNMU >
Кафедри >
Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >
Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1088

Название: Антиішемічні та антиаритмінні ефекти комбінованої терапії у хворих хронічним легеневим серцем
Авторы: Погорєлов, Віктор Миколайович
Брек, Валерія Василівна
Тєлєгіна, Ніна Дмитрівна
Жерновенков, А.А.
Ковальчук, І.Т.
Кібенко, Л.В.
Кучеренко, Олег Данилович
Заборна, Л.Є.
Ключевые слова: хронічне легеневе серце
ішемія міокарда
аритмія
ірбесартан
актовегін
мілдронат
Дата публикации: 2012
Библиографическое описание: Погорєлов В. М. Антиішемічні та антиаритмінні ефекти комбінованої терапії у хворих хронічним легеневим серцем / В. М. Погорєлов, В. В. Брек, Н. Д. Тєлєгіна // Людина та ліки – Україна : тези доповідей V Національного конгресу, Київ, 20-22 березня 2012 р. – Київ, 2012. - С. 75.
Аннотация: Під спостереженням перебували 113 хворих хронічним легеневим серцем із ішемією міокарда. Середній вік пацієнтів - 57+4 роки, У всіх хворих відзначали екстрасистолічну аритмію. У 68 хворих реєстрували суправентрикулярну екстрасистолію, у 45 - шлуночкову екстрасистолію. У 42 хворих були діагностовані синоатріальна й атріовентрикулярна блокади, у 36 - синдром слабкості синусового вузла. Ефективність проведеної терапії оцінювали за добовим моніторуванням ЕКГ із використанням пристрою «Кардіотехніка-4000». Ступінь легеневої гіпертензії як основної ознаки хронічного легеневого серця визначали за допомогою доплер-ЕхоКГ. Ендопротекторну дію терапії оцінювали за вмістом оксиду азоту й активності оксидсинтетази плазми крові у хворих хронічним легеневим серцем. На фоні загальноприйнятої терапії хворі одержували ірбесартан у дозі 75-150 мг/добу, актовегін у дозі 160-240 мг/добу в/м у другій половині дня, милдронат у дозі 1 г/добу в/в протягом 3 тижнів із переходом на прийом усередину 0,5 г 2 рази на добу. Отримані дані свідчать, що проведена комплексна терапія сприяла поліпшенню клінічного перебігу хронічного легеневого серця, зниженню легеневої гіпертензії. Поліпшення внутрішньосерцевої й легеневої гемодинаміки супроводжувалося зміною стану циклічних нуклеотидів як показника активності оксиду азоту, що викликає генералізовану вазорелаксацію. Зменшення числа ішемічних проявів при добовому моніторуванні ЕКГ проходило одночасно зі значним зменшенням кількості екстрасистол у 73 із загального числа хворих і в 20 хворих із числа важких. Кількість суправентрикулярних екстрасистол зменшилася з 953±12 до 386+24 (р<0,05), шлуночкових - із 736+18 до 481 +15. Крім того, порушення провідності (синоатріальна й атриовентрікулярна блокади) мали тенденцію до зникнення. Проведена комбінована терапія ірбесартаном, актовегином і милдронатом забезпечує зниження виразності порушень ритму у хворих хронічним легеневим серцем із супутньою ішемією міокарда, про що свідчить суттєве зменшення кількості як суправентрикулярних, так і шлуночкових екстрасистол на фоні зниження кількості епізодів ішемії міокарда.
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/1088
Располагается в коллекциях:Наукові праці. Кафедра внутрішніх та професійних хвороб

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Pogorelov001.pdf26,18 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Этот ресурс защищен исходным авторским правом

View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь