Please use this identifier to cite or link to this item: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/10357
Title: Вміст серотоніну та його попередника триптофану у головному мозку щурів за тривалого впливу олсиелильованих нонілфенолів та їхніх похідних
Authors: Маракушин, Дмитро Ігорович
Keywords: оксиетильовані нонілфеноли
щури
головний мозок
серотонін
триптофан
Issue Date: 2015
Citation: Маракушин Д. І. Вміст серотоніну та його попередника триптофану у головному мозку щурів за тривалого впливу олсиелильованих нонілфенолів та їхніх похідних / Д. І. Маракушин // Довкілля та здоров'я. – 2015. – № 1 (72). – С. 13–15.
Series/Report no.: Довкілля та здоров'я;№ 1(72). - 2015
Abstract: Незважаючи на наявність значної кількості наукових робіт, присвячених вивченню різних аспектів дії промислових органічних хімічних речовин на об'єкти довкілля, організм людини і тварин, проблема охорони від їхнього негативного впливу залишається надзвичайно гострою [1-3]. Передусім це пов'язане зі збільшенням синтезу та впровадженням нових груп речовин широкого кола застосування [4]. Це стосується оксиетильованих нонілфенолів (ОЕНФ) та їхніх похідних — натрієвих солей карбоксиметилатів оксиетильованих ізононілфенолів (КМОЕНФ), які за фізикохімічними властивостями та особливостями будови молекул належать до іоногенних детергентів.
Description: Визначення вмісту індоламіну — серотоніну та його попередника триптофану у гомогенаті головного мозку щурів за умов тривалого впливу оксиетильованих нонілфенолів та їхніх похідних у дозах 1/10 і 1/100 ДЛ50. Дослідження виконане у рамках науково-дослідної роботи Харківського національного медичного університету "Вивчення механізмів біологічної дії простих поліефірів у зв'язку з проблемою охорони навколишнього середовища" (номер держреєстрації 0110U001812).
URI: http://repo.knmu.edu.ua/handle/123456789/10357
Appears in Collections:Наукові праці. Кафедра фізіології

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Env&Hlth.pdf529,15 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.